VKKF radošo personu nodarbinātības programmas nolikums tomēr netiks mainīts

Biedrības paziņojums

29/10/2020

Pēc vairākkārtējiem Pašnodarbināto mūziķu biedrības (PMB) lūgumiem Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) radošo personu nodarbinātības programmas nolikumā iekļaut nepieciešamās izmaiņas ar mērķi paplašināt programmas pretendentu skaitu pēc būtības Kultūras ministrija (KM) tomēr lēmusi to nedarīt un izsludinājusi konkursa pagarinājumu līdz 31.12.20. pēc nolikuma vecās redakcijas.

Neskatoties uz PMB aktīvu iesaisti un ierosinājumiem mainīt nolikumā iestrādātos kritērijus, to neizdevās realizēt, biedrībasprāt, KM atbildīgo ierēdņu novēlotas darbības dēļ. Lai nezaudētu līdzekļus, ministrija lēma saglabāt iepriekš fiksētos kritērijus, aiz atbalstāmo loka atstājot būtisku daļu pašnodarbināto, kuri ar savu darbu nes lielāko pievienoto vērtību un jau ilgu laiku cieš vislielākos zaudējumus. Lai gan PMB novērtē un pateicas par KM izrādīto interesi uzklausīt biedrības norādījumus programmas kontekstā, tomēr biedrība vērš uzmanību uz nepieciešamību paredzētos darbus un konsultācijas ar nozares pārstāvjiem nākotnē veikt savlaicīgi.

Kā ziņots, kopš VKKF konkursa pirmās kārtas noslēguma PMB padomes pārstāvji uzturējuši regulāru komunikāciju ar kultūras jomu saistītām institūcijām ar mērķi panākt nepieciešamās izmaiņas nolikumā. Pēc biedrības iniciatīvas notikušas tikšanās ne tikai ar kultūras ministru Nauri Puntuli, bet arī finanšu ministru Jāni Reiru un ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu. Visas iesaistītās puses izrādījušas vēlēšanos sadarboties un turpināt pilnveidot Latvijas mūzikas vidi, un jau šā gada Novembrī PMB atsāks sarunas ar KM un citām institūcijām par turpmāko atbalsta mehānismu izveidi mūzikas nozarei.