Aptauja par pensiju un SDI kontu
Vēlamies noskaidrot, kas pašnodarbinātajiem mūziķiem šajā kontekstā ir zināms un par ko zināšanas, sapratne būtu jāatsvaidzina.
27/5/24
Kvotas: kāpēc?!
Kāpēc Latvijas medijiem pašmāju mūzikas popularizēšana nešķiet ja ne pašsaprotama, tad vismaz nepieciešama? Protams, nav jau tā, ka nekas netiek spēlēts, taču statistika ataino šo “kaut ko”, kas nebūt nav iepriecinošs, motivējošs un globālā kontekstā latviešu mūzikas ilgtspējību rosinošs.
29/2/24
Būt par mūziķi Latvijā: liktenis vai lāsts?
Iecelta jauna kultūras ministre, kā arī pa ilgiem laikiem nomainījusies par vietējo kultūru atbildīgā partija... It kā ar to nebūtu pietiekami. Bet te vēl profesionālie mūziķi, nu jau apvienojušies asociācijā, atkal ceļ trauksmi par zemo atalgojumu un jaudīgu profesionāļu emigrāciju uz labāk apmaksātām vietām gan šepat Baltijas kaimiņzemēs, gan tālāk. Atkal tiem “radošajiem” kaut kas nav labi, atkal neapmierinātība… “Priekš kam” mums to mākslu?
20/10/23
PMB aicina uz konferenci par mūzikas industriju, autortiesībām un blakustiesībām
Š.g. 10. Februārī Mūzikas namā "Daile" notiks mūzikas industrijas, autortiesību un blakustiesību likumdošanas problemātikas jautājumiem veltīta konference.
1/2/23
Mūžībā devies Haralds Sīmanis
Gada nogalē, 1. Decembra agrā rītā uz augstāko skatuvi devies sirsnīgais dziesminieks Haralds Sīmanis.
1/12/22
Sācis darboties Saimnieciskās darbības ieņēmumu konts
PMB aicina iepazīties ar jauno kontu, kas paredzēts pašnodarbinātajiem, lai atvieglotu to ikdienu un vienkāršotu norēķinus ar valsti.
18/10/22
Mūžībā devies Gatis Kidals
Šodien radi, draugi un kolēģi atvadījās no Gata Kidala.
1/10/22
Ievēlēta jauna PMB valde
Š.g. 2. Jūnijā notika Pašnodarbināto mūziķu biedrības kopsapulce. Klātesot 11 biedriem un daudziem sapulci vērojot tiešsaistē, tika pārrunāti biedrības pērn paveiktie un ieskicēti turpmāk veicamie darbi, kā arī pārvēlēta biedrības valde.
2/6/22
PMB uzsāk sadarbību ar zeMusic
Pirmo reizi ir apkopotas latviešu un ārvalstu skaistāko dziesmu instrumentālās versijas, kuras ir iespēlējuši tādi mūziķi kā Raimonds Pauls, Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš, Inita Āboliņa un citi.
10/3/22
Kultūras jomā ierobežojumu atcelšana nebūs panaceja
Kovida ierobežojumu ēnā ir slēgtas daudzas izklaides vietas un arī kultūras dzīve ir visai pieklususi. Taču – vai tas mainīsies pēc ierobežojumu atcelšanas?
11/2/22
Mūzikas industrijas pārstāvju vēstule valdībai
Mūziķi, producenti, pasākumu organizētāji un tehniskie nodrošinātāji pieprasa valdībai sekot kaimiņvalstu paraugam Covid-19 ierobežojumu atcelšanā
7/2/22
Uzņēmējdarbības pamati II (Radošajām industrijām)
Kursa mērķis ir pilnveidot Latvijas kultūras un radošo industriju sektora organizācijās, iestādēs un biedrību darbinieku un pašnodarbināto prasmes, lai spētu uzsākt, plānot un vadīt savu uzņēmējdarbību atbilstoši biznesa iecerei.
6/2/22